İletişim

Uyluk ve Bacak Germe Ameliyatı

Uyluk ve Bacak Germe Ameliyatı (Uyluk-Calf Protezi); Her kadının hayali uzun ve biçimli bacaklardır. Bu hayal edilen bacaklara ulaşmak için genetik faktörlerin dışında tabi ki sıkı bir spor, bilinçli ve doğru beslenme, kilo kontrolü önemli bir yol izler. Fakat bu denemeler ile bile bacaklarınız istediğiniz gibi olmuyor ve ideal bacaklara ulaşamıyorsanız cerrahi yöntem ile dilediğiniz bacaklara kolaylıkla ulaşmanız mümkündür. Bacak germe ameliyatı bir cerrahi yöntem olup, bacak boyunuzun uzamasına, birikmiş olan yağların alınması ile yapılmaktadır. İnce ve çarpık bacaklarınız var ise bu ise yağ ve dolgu enjektörleri ile kalıcı bir protez uygulanarak dilediğiniz görünüm elde edilir. Bacak germe işlemi ile bacalar kalınlaşarak çarpıklık giderildiği gibi aynı zaman da inceltilerek fazla yağlar alınabilir.

Ankara Bacak Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Aslında bacak germe ameliyatında fazla yağlara sahip olan ve inceltilmesi gereken kişiler için yöntem oldukça basit olup, mantık aynıdır. Fakat burada dikkat çeken ve önemli olduğunu düşündüğümüz ince ve çarpık bacakların düzeltilmesi durumudur. Bu aslında bacakların oldukça farklı görünmesini sağladığı gibi kişide yürüme bozukluğu gibi durumlara neden olabilir. Aynı zaman da kişilerde özgüven eksilmesine neden olurken elbise gibi kıyafetlerin giyilmesinde çekinilmektedir. Aslında bacak germe ameliyatında ince ve çarpık bacaklar için birkaç yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden bahsetmek gerekir ise;

  • Dolgu Maddesi Enjeksiyonu:Bu yöntem ameliyatsız şekilde yapılmakta olup, kolay şekilde uygulanmaktadır. Hekim tarafından uygulanan bu yöntem aynı zaman da kalıcı değildir. 2 yıl süresi bulunmakta olup, fazla uygulanması durumunda alerjik reaksiyonlar göstermesi mümkündür. Bu yöntemde her ne kadar ameliyatsız ve direk sonuç elde edilse de maalesef ki kalıcılığı kesinlikle yoktur.
  • Yağ Enjeksiyonu ve Kök Hücre Transferi:Lokal anestezi ve sedasyon altında cerrahların göbek bölgelerinden alınan yağın gereken özel işlemlere tabi tuttuktan sonra hastane ortamında gereken bölgeye enjekte edilmesi ile gerçekleşmektedir. Bu yağların uygulandıktan sonra %60 ile %70 oranındakilerin kalıcılığı vardır. Bunun için tek seans yeterli görülse de bazen 2. Seans da uygulanabilir.

Bacak Protezi (Baldır İmplantı):Bu aslında memeler için uygulanmakta olan ve kalıcılığı bulunan protezin bacak için üretilenin ameliyat yöntemi ile bacak germe ameliyatı adı altında uygulanmasına denmektedir.

 

Sizi Arayalım

    X