İletişim

Bişektomi Ameliyatı

Bişektomi ameliyatı, özellikle son yıllarda artan estetik cerrahi operasyonlarından birisidir. Yanak inceltme ameliyatı olarak da bilinen bişektomi, yanak bölgesi içerisinde yer alan bischat ismindeki yağ yastıkçığını yaklaşık 20 dakika gibi kısa bir sürede ağız içerisinden 1 cm’lik kesiyle çıkartma işlemidir. Bu işlem yanakta görüldüğü gibi zarif bir hat oluşmasını sağlayarak daha ince bir görünüm kazandırıyor. Özellikle Hollywood yıldızlarında görülen ve moda olan Bişektomi, ülkemizde de yaygın olarak uygulanmaktadır.

KİMLERE YAPILABİLİR?

  • Yanak görünümünde incelik isteyenler
  • Yüzdeki şişkinlik görüntüsünden rahatsız olanlar bu operasyon için adaydır.


ANKARA BİŞEKTOMİ OPERASYONU ÖNCESİ

Operasyon öncesinde hastanın beklentileri dinlenir ve açık bir şekilde ifade etmesi istenir. Hasta ameliyatın seyri, öncesi ve sonrası hakkında bilgilendirilir. Detaylı olarak bilgilendirme yapılarak operasyon hakkında genel bir bilgi verilir. Hasta sigara kullanımını 2 hafta kadar önceden kesmelidir. Kullandığı ilaçlar konusunda da hekimi bilgilendirmelidir. Ameliyattan 1 gün önce hastanın detaylı fotoğrafları çekilir genel veya lokal anestezi için hazırlığa başlanır.

ANKARA BİŞEKTOMİ AMELİYATI

Ameliyatlar vakaya göre kimi zaman genel kimi zaman lokal anestezi şeklinde yapılmaktadır. Ağız içerisinde açılan 1 cm’lik kesi içerisinden çekilip alınan yağ bezecekleri ile operasyon yaklaşık yarım saat kadar sürmektedir. Hangi anestezi türünün ve hangi tekniklerin uygulanacağı da vakaya göre değişmekle birlikte, doktorun karar vermesi en doğrusudur.

ANKARA BİŞEKTOMİ AMELİYATI SONRASI

Ameliyat sonrasında hemen ertesi gün normal hayata dönüş yapılabilir. Bişektomi sonrasında 2 gün içerisinde de tam iyileşme sağlanabilir. İz kalması olmaz ve zaman içerisinde tekrar yapılmasına gerek kalmaz.

 

Sizi Arayalım

    X