İletişim

Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe Kulak Ameliyatı; Kepçe kulak sorununu  yaşayan kişilerin sıklıkla başvurduğu konular  kepçe kulak ameliyatı ve kepçe kulak ameliyatı sonrası açılma yaşanır mı şeklinde olmuştur. Kepçe kulak, kulakların baş ile açı olarak daha fazla bulunması ve kulakların doğal halinden daha büyük ve görünür olmasıdır. Burada kişinin kulağı büyük değildir, aslında baş ile kulak orantılı olmadığından yaşanan bir problemdir.

Ankara Kepçe Kulak Ameliyatı Nedir?

Doğuştan yaşanan kepçe kulak problemi yenidoğan döneminde ebeveynler tarafından fazla önemsenmez. Ancak çocuk büyüdükçe ve arkadaş edindikçe akranları tarafından farklı görülerek dışlanır ve kendisini kötü hisseder. Bu durumda da çocuk, kendisini herkesten uzaklaştırmaktadır. Kulak kepçesindeki yapı bozukluğu çok fazla ise işitme bozukluğu da yaşanabilmektedir. Bu da kepçe kulak problemi yaşayan bireyin yaşayabileceği en önemli yan etkilerdendir.

Kepçe kulak ameliyatı, önemli bir riski olmayan basit bir estetik cerrahi işlemdir. Burada önemli olan kişinin isteği doğrultusunda doğru zamanda ve doğru cerrahi yöntemler ile ameliyatı gerçekleştirmektir. Ameliyat süresi, kişinin yaşına ve kulaktaki probleme bağlı olarak değişmektedir.

  • Ortalama olarak en fazla 90 dakika süren bu ameliyatın iyileşme süreci ise 1-2 hafta arasında değişir.
  • Ameliyatta uygulanan işlemlerin kulak ve kulak çevresinde bir iz bırakmaması ameliyatın artısıdır.
  • Çocukluk çağından beri yaşanan özgüven eksikliğini giderir.
  • Duyma problemi yaşatmayarak, gündelik hayata devam zorluğu yaşatmaz.
  • Hastanede kalma zorunluluğu yaşatmamaktadır.

Ankara Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası Neden Açılma Yaşanır? Normal midir?

Ameliyat sonrasında yaşanan açılma kulağın yapısından yapısına göre değişmektedir. Bu açılmaların genel sebebi ise daha çok çocukluk çağında ameliyatı olmak istemeyerek erteleyen çocuk veya zamanı olmayan ebeveyn olmaktadır. Bu gibi problemlerin yaşanmaması için de ebeveynlerin bu konu üzerine düşmesi gerekmektedir.

Yaşanan açılma kulağı ameliyat öncesine geri döndürmemektedir. Ameliyat öncesinde yaşanılan kepçe kulak problemi bu açılma ile tekrar etmez. Kulak ve baş arasındaki dokular açıldıkça, deride gevşemeler yaşandıkça oluşan açılma da normal karşılanmaktadır.

Kulak kıvrımları düzeltilirken ameliyat sırasında oldukça dikkatli olmak ve detaylı hareket etmek gerekmektedir. Bunun için de ameliyat sırasında gerçekleştirilen işlemleri önemseyerek, simetrik işlemler uygulanmalıdır. Ayrıca ameliyatı gerçekleştiren doktor sıradan bir doktor olmamalı, kesinlikle işinde başarılı bir doktor olmalıdır. Normal estetik ameliyatlarından biraz daha farklı olan kepçe kulak ameliyatı, doğru kişiler tarafından basit işlemler gerektiren bir ameliyat olmaktadır.

Yaşanabilecek açılmalar normal olarak değerlendirilmektedir. Burada önemli olan doğru zamanda ve doğru müdahale yapılmasıdır. Ameliyat esnasında kulak ile baş arasındaki hiza doğru orantılandığı taktirde bu ufak açılmalar bile olmamaktadır. Diğer türlü açılmaların yaşanması ise kulağın eski haline dönecek olduğunu düşündürmemelidir. Çünkü bu açılmalar, çok belirgin olmaması kaydı ile tıbben normal karşılanmaktadır.

 

Sizi Arayalım

    X