İletişim

Lip Lifting Dudak Kaldırma Ameliyatı

Lip Lifting Dudak Kaldırma ameliyatı, burun-dudak arası mesafenin kısaltılmasını, üst dudağın dışa ve yukarıya doğru döndürülerek daha hacimli görünmesini sağlar. Dudak kaldırma ameliyatı için en ideal hastalar üst dudağı uzun ve ince görünen hastalardır. Bunun dışında üst dudağın içe doğru dönük olduğu hastalarda daha hacimli görünüme sahip olmak için de dudak kaldırma ameliyatı uygulanır.

Dudak Kaldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır ?

Dudak kaldırma ameliyatları lokal anestezi yani sadece dudağı uyuşturarak rahatlıkla yapılabilir. Ameliyat ortalama yarım saat sürer ve hastanede kalınmasına gerek yoktur. Ameliyatta kendiliğinden eriyen dikişler kullanıldığı için dikiş alınmasına gerek kalmaz.

Dudak kaldırma ameliyatı için tanımlanmış farklı teknikler vardır.  Bu teknikler arasında en yaygın olarak bilineni Bullhorn (boğa boynuzu) tipidir. Burun ortası ve burun deliklerinin altı boyunca bir kesi planlanır ve buna paralel ikinci bir kesi daha yapılarak aradaki deri atılır. Bu kesilerin şekli boğa boynuzuna benzer ve ameliyat tekniğine adını verir. Fazla deri atıldıktan sonra gerekli durumda kas sıkılaştırılır.  Cilde dikiş atılarak dudak kaldırma ve dışa döndürme işlemi tamamlanmış olur.

Dudak kaldırma sonrası iz kalır mı?

Evet, insan vücudunda dikiş atılan her alanda iz kalır. Dudak kaldırma ameliyatı sonrasında ameliyat tekniğine bağlı olarak burun tabanında bir iz kalır ancak bu iz zamanla oldukça azalır ve bazı kişilerde çok dikkatli bakılsa bile fark edilmez.

Dudak Kaldırma Ameliyatı Sonrasında İz Kalır mı?

İnsan vücudunda kesi yapılan her durumda az veya belirgin bir iz kalır. Plastik cerrahlar tarafından vücut kıvrımlarından kalacak şekilde planlanan estetik dikişler sayesinde, mümkün olan en az izin kalması sağlanır. Dikişlerin tamamen kaynaması sonrasında iz azaltıcı kremler sürülmeye başlanır. 6-12 ay süreyle güneşten sakınılması ve iz azaltıcı kremlerin düzenli kullanılması sayesinde izler mümkün olan en az seviyede kalacaktır.

 

Sizi Arayalım

    X