İletişim

Meme Büyütme Ameliyatı

Meme büyütme ameliyatı, meme boyutunu büyütmek için göğüs implantları veya yağ transferi ile gerçekleştirilen cerrahi bir operasyondur. Ankara göğüs büyütme operasyonu sayesinde hastalar, kilo verme veya hamilelikten sonra kaybettiği meme hacmine kavuşabilir, daha yuvarlak bir meme şekli elde edebilir, doğal meme boyutuna ulaşabilir ve simetrik açıdan eşitleme sağlayabilirler. Ayrıca meme kanseri sonucu memelerden biri veya ikisi alındığı takdirde bu operasyonla birlikte hastalar istedikleri meme ölçüsünde memeye sahip olabilirler.

Meme büyütme ameliyatı, sağlık açısından gerekli veya fayda sağlayacak bir operasyon değildir. Ancak bu operasyon, kişinin özgüvenini destekleyerek, daha mutlu olmasını sağlayabilir. Bununla birlikte hastanın kendini psikolojik anlamda daha iyi hissetmesini sağlayacak bir operasyondur.

Ankara Meme Büyütme Ameliyatı Güvenli Mi?

Her ameliyatta olduğu gibi, meme büyütme ameliyatında da operasyonun güvenilir olup olmadığını hasta tarafından araştırılmalıdır. Güvenilir olma durumu tamamen tercih ettiğiniz hastaneye ve cerraha bağlı olmakla beraber, ameliyat öncesi ve sonrası dikkat etmeniz gereken noktaları uygulama oranınıza bağlıdır. Ankara meme estetiği ameliyatları en iyi kalitede ve şartlarda hastaya sunulmaktadır.

Dikkat edilmesi gereken prosedürler dışında her operasyonda olduğu gibi meme büyütme ameliyatlarında da bazı riskler mevcuttur. Bu riskler aşağıdaki gibidir:

 • Meme implantının şeklini bozan yara dokusu (kapsüler kontraktür)
 • Meme ağrısı
 • Enfeksiyon
 • Meme başı ve meme hissindeki değişiklikler (genellikle geçici)
 • İmplant sızıntısı veya yırtılması

Gerçekleşebilecek bu komplikasyonlar sonucunda olumsuz durumların düzeltilmesi için implantları çıkarmak veya değiştirmek gerekebilir. Ancak bu durum, hastanın bir ameliyat daha olması gerektiği anlamına gelir.

Ankara Meme Büyütme Ameliyatı

Meme Büyütme Ameliyatı Fiyatları

Meme büyütme, burun kaldırma, yağ aldırma (liposuction), karın germe, gibi estetik açıdan önem taşıyan operasyonlar ilk olarak sunulmaya başlandığında fiyatlar oldukça yüksekti. Ancak, bu operasyonlara olan talebin artmasıyla beraber fiyatlar da azalmaya başladı.

Ankara Meme büyütme fiyatları için net bir şey söylemek çok doğru olmasa da nelere bağlı olarak fiyat farklılıkları oluşabileceğine değinebiliriz. Bu faktörler şunlardır:

 • Anestezi ücretleri
 • Hastane veya cerrahi tesis maliyetleri
 • Tıbbi testler
 • İlaç reçeteleri
 • Cerrah ücreti

Çoğu sağlık sigortası, göğüs büyütme ameliyatı gibi estetik operasyonların masraflarını kapsamaz. Ancak, meme kaybı meme kanseri sonucu oluştuysa sağlık sigortanız bu operasyonu karşılayabilir.

Doğru Meme İmplantı Nasıl Seçilir?

Göğüs büyütme ameliyatınızı planlarken en önemli kararlardan biri meme implantı seçimidir. Ankara meme büyütme operasyonu merkezimizde bu seçimin ne kadar önemli olduğuna dair hastalarımızla devamlı iletişim halindeyiz. Sizler için de implant boyutunun nasıl seçilmesi gerektiğini 4 maddede özetleyebiliriz.

İlk olarak yaşam tarzınızı göz önünde bulundurmalısınız. İmplantlarınızın boyutunun yaşam tarzınıza uyması gerekir. Sıklıkla yüksek yoğunluklu antrenmanlar, uzun mesafe koşuları veya belirli sporlar yapıyorsanız, çok büyük implantlardan uzak durmak daha verimli bir süreç sağlayabilir. Ayrıca giyim tarzınız da yaşam tarzınızı etkileyen bir faktör olduğu için bu durumu da göz önünde bulundurmalısınız.

Boyutla birlikte şekil ve konumda oldukça önem arz etmektedir.  Göğüs büyütme operasyonu geçiren birçok kadın, sarkık, sönük göğüsleri düzeltmek için de göğüs dikleştirmeye ihtiyaç duyar. Bu genellikle bir veya daha fazla çocuğu emziren kadınların yaşadığı bir problemdir. Cerrah meme dikleştirme sırasında sarkan deriyi çıkardığında, doku alınması nedeniyle biraz daha küçük olabilen dik göğüsler elde edilir. Bunun sonucunda daha büyük memeler istemeniz normaldir.

Güvendiğiniz birinden ikinci bir görüş almak her zaman önemlidir. İmplant kararınız hakkında farklı bir bakış açısı elde etmek için iyi bir arkadaşınızı veya bir yakınınızı yanınızda getirin. Ancak kendinizle ilgili olan bu operasyonda son kararı her zaman siz vermelisiniz.

Meme implantları ömür boyu dayanacak şekilde tasarlanmasa da bu implantları uzun süre kullanabilirsiniz. Uzun yıllar boyunca hayatınızı nasıl etkileyeceğini dikkate almak önemlidir. Hayatınızın ileriki evrelerinde sizi mutlu edecek implantları tercih etmeye çalışmalısınız. Cerrahınız, sizin için en uygun olan implantı tercih etmeniz konusunda size rehberlik edecektir.

Meme Küçültme operasyonu hakkında bilgi almak için tıklayın.

Sizi Arayalım

  X