İletişim

Jawline Dolgu

Jawline Dolgu, çene çizgisini belirginleştirmek amacıyla çene hattına yapılan uygulamalara verilen isimdir. Çeneden kulak memesine doğru giden net bir çizgi, günümüz estetik anlayışında özellikle erkeklerde maskülen görünüm amacıyla sık tercih edilmektedir.

Güçlü bir çene çizgisi hattı daha genç ve sağlıklı yüz görünümüne neden olur. Özellik sosyal medyada selfie çekilmesine bağlı birçok ünlü tarafından sık tercih edilen bu uygulama sayesinde günümüzde sık uygulanan trend estetik operasyonlardan bir tanesi olmuştur.

Yüz bölgesini görünüşü etkileyen önemli unsurlardan bir tanesi de çene bölgemizdir. Hyalüronik asit vücudumuzda zaten hali hazırda doğal olarak bulunur. Çene estetiği amacıyla çene köşelerini belirginleştirmek için kullandığımız ürünler jawline dolgu olarak isimlendirilmektedir. Hyaloronik asit dolgular vücudumuzda doğal olarak bulunduğundan herhangi bir alerjik reaksiyona yol açmazlar.

Jawline Dolgusunun Yüzdeki Etkileri Nelerdir?

Çene köşesi dolgusu yapılmasının başlıca sebepleri;

  • Yanak ve gıdı bölgesindeki sarkmanın toparlanması amacıyla
  • Dudak ve çene hattının daha güzel görünmesi amacıyla
  • Yuvarlak yüz görünümünden kurtulup daha keskin yüz hatlarına sahip olmak amacıyla
  • Bu uygulama sayesinde çene ucu belirginleşir
  • Çene köşeleri yeniden şekillenir
  • Çene bölgesindeki kırışıklık probleminiz varsa bu problem çözülür
  • Keskin hatları olan bir çene görünümüne kavuşursunuz.

Çeneniz geride bulunuyorsa gıdı bölgesi problemi daha belirgin hale gelir bu uygulamayla hem çene geriliği problemi çözülür hem de gıdı bölgenizdeki fazlalık kamufle edilir. Yüz V şeklinde bir görünüme kavuşur.

Jawline Dolgusu Nasıl Yapılır?

Jawline dolgu uygulamasıyla hyaloronik asit ya da kalsiyum hidroksiapatit dolgular ile yapılabilir. Hyaloronik asit dolgular hem güvenli hem de maliyet açısından daha uygun ürünlerdir. Uygulama öncesi bölgeye lokal anestezik krem sürülür ve yaklaşık 10 dk. beklenir bu bölge uyuştuktan sonra çene ucuna v çene yanlarına ihtiyacınıza göre 2-5 ml arasında dolgu enjekte edilir.

Uygulama sonrası ilk hafta bu bölgede hafif şişlik ve sertlik olması normaldir geçici bir durumdur. 10. Günden itibaren itibaren dolgu yumuşar ve çene hattınıza oturmaya başlayacaktır.

Jawline Dolgusu Kalıcı mıdır?

Jawline dolgusu yaptırmayı düşünün birçok insan dolgu uygulamasının geçicimi yoksa kalıcımı olduğunu araştırırlar. Bu noktada kullanılacak olan malzeme kalitesi önemli olmakla beraber genellikle hyaloronik asit dolguların kalıcılık süresi ortalama olarak 12-18 aydır. İlk kez dolgu yaptırıyorsanız bu süre daha kısa olacaktır. Uygulama sayısı arttıkça dolgunun kalıcılığı da artacaktır. Bu süre yapılan klinik çalışmalarda tiroid hastalığı bulunanlarda daha kısa olduğu gözlenmiştir.

Jawline Dolgu İle Daha Genç Bir Görünüm Elde Edilir Mi?

Yaşlanma ile birlikte yüz keskin görünümünü kaybederek oval hale gelir. İleri yaşlarda çene köşeleri belirginliğini kaybetmeye başlar kare görünüm oluşur. Yaşlanmanın bu etkileri çene dolgusu uygulaması sayesinde geriye döndürülerek daha dinamik bir yüz görünümü elde edilebilir.

 

Sizi Arayalım

    X