İletişim

Çene Dolgusu

Çene Dolgusu; Çene insanın yüz şeklini ve karakteristiğini belirleyen önemli noktalardandır. Çenenin sahip olduğu şekil yüzün güzelliğini doğrudan etkilediği gibi çene bölgesinde bulunan bir çukurluk ve asimetriklik de aynı oranda yüz güzelliğini olumsuz yönde etkiler. Bu olumsuz durumların ortadan kaldırılması için çene özelinde birçok uygulama yapılabilir. Ameliyatsız bir şekilde uygulanabilen tedavilerden olan çene dolgusu tedavisiyle çeneye ideal formu kazandırılıp çenenin yüzün diğer hatlarıyla uyumlu hale getirilmesi mümkün olabilmektedir.

Çenede bulunan asimetri, çukurluk alan veya iki tarafın birbirine eşit olmaması gibi durum çene dolgusu ile düzeltilebilmektedir. Aynı zamanda çenenin yüz şekline tam olarak uymaması durumunda da çene dolgusuyla çene şekillendirmesi yapılabilir. Çene ucu özellikle çenenin yüzle uyumunu belirleyen noktadır. Çene ucunun yüz hatlarına göre olması gerekenden daha ince veya daha geride olduğu durumlarda çene dolgusu uygulanmaktadır ve tedavinin sonucu oldukça tatmin edici olabilmektedir.

Çene Dolgusu Nasıl Yapılır?

Çene dolgusu uygulaması da diğer çoğu dolgu uygulaması gibi ameliyatsız bir şekilde yapılır. Bu işlemde farklı dolgu malzemeleri olsa da en çok tercih edilen malzeme hyaluronik asittir. Hyaluronik asit, kişinin kendi kanının işlenmesiyle elde edilen doğal bir malzemedir ve herhangi bir yan etkisi yoktur.

Çene dolgusu işlemi acılı bir işlem olmadığı için anestezi gerekmez fakat hastanın isteği doğrultusunda lokal anestezi kremleri bölgeye uygulanır. Çene dolgusu malzemesi ince iğneler aracılığıyla uygulama yapılması gereken noktalara verilmesiyle yaklaşık 20 dakikada işlem tamamlanır.

Çene Dolgusu Kimlere Uygulanır?

Çene bölgesindeki bulunan ve dolgu ile giderilebilecek durumlar şunlardır;

  • Çene ucunun çok sivri olması,
  • Çene hatlarının belirsiz olması,
  • Çene ucunda derin bir gamzenin bulunması,
  • Çene hattında sarkmalar olması,
  • Çene ucunun olması gerekenden daha geride olması.

 

Sizi Arayalım

    X