İletişim

Liposuction Yağ Aldırma

Liposuction Yağ Aldırma Vücudun belirli bölgelerinde görüntü bütünlüğünü bozan fazla yağlanmış bölgelerde bulunan yağın vakum yoluyla vücuttan atılmasına liposuction denmektedir. Liposuction bir zayıflamadan çok vücudu şekillendirmek ve istenilen biçime getirmek için kullanılmaktadır. Klasik liposuction’ın dışında lipomatik, vaser ve laser liposuction olmak üzere geliştirilmiş türleri vardır.

Ankara Liposuction Yağ Aldırma Hangi Bölgelerde Kullanılır?

Liposuction sadece bel ve karın bölgelerinde değil, kilo verdikten sonra spor veya sağlıklı beslenme yoluyla da vücuttan atılamamış yağların bulunduğu bölgelere uygulanmaktadır. Çene, bel üstü, sırt, kollar, bacak altı ve diz içi bölgelerine de uygulanabilir. Spor yapan kişi eğer vücuttan yağı atıp kas yapmaya çalışıyorsa yani definasyon dönemindeyse karın, bel ve sırt kaslarını belirgin hale getirmek için kullanılmaktadır.

Ankara Liposuction Yağ Aldırma İşlemi Öncesi Yapılması Gerekenler

Liposuction hastane ortamında, plastik cerrah kontrolünde bölgenin büyüklüğüne göre genel anestezi ya da sedasyon yapılarak uygulanmaktadır.

Liposuction öncesinde cerrahın gerçekleştireceği muayene sırasında yağ alınacak bölgeler belirlenmektedir. İşlem uygulanacak bölgeye sıvı verildikten sonra açılan mikro deliklerden yağ alınmaktadır.

Klasik liposuction yönteminde cilt altındaki yağlar boşaltılmasına ancak doku gerdirme işlemi yapılmadığından deride sarkıklıklar meydana gelebilir. Bu nedenle hasta liposuction işlemi sonrası cerrahi bir sıkılaştırma işlemine ihtiyaç duyulabilir. İşlemin tüm bu nedenler dolayısıyla mutlaka tecrübeli bir uzman tarafından yapılmalı ve operasyon sonrasında yaklaşık 2 hafta korse kullanılmalıdır.

Çok yoğun ve fazla bölgeden yağ alımı söz konusu değilse birkaç gün içerisinde iş hayatına tekrar dönülebilir. Klasik liposuction dışında vaser, laser ve lipomatik liposuction yöntemleri de başarılı ve güvenli şekilde uygulanabilmektedir.

Ankara Vaser Liposuction

Günümüzde beslenme, genetik ya da hareketsizlik sebebiyle yağlanma kadın ve erkek tüm bireylerin ortak sorunu hale gelmiştir. Vaser liposuction sayesinde ameliyata gerek kalmadan, konforlu ve güvenli bir şekilde uygulanmaktadır. Liposuctionda ultrasonun kullanım amacı yağ hücrelerinin ultrason ışınları sayesinde sıvılaştırılarak, sonrasında ince kanüller yardımıyla vücuttan uzaklaştırılır. Uygulama sırasında düşük seviyede basınç uygulandığı için klasik liposuction yöntemi gibi morarma ve şişme gibi yan etkiler neredeyse yok denecek kadar azdır.

Ankara Vaser Liposuction Yönteminin Avantajları

Vaser liposuction ultrason ışınları sayesinde ciltteki kollajen ve liflerinin sentezlenmesini uyararak yağ alım işlemi sonrasında bölgede oluşan boşalma sonrasında sarkma ve gevşemeleri engelleyen yöntemlerdir. Cilt kendini daha çabuk toparlar, gergin sıkı ve düz hale gelir. İşlem sonrasında morarma, kanama ve şişme olmaz, dalgalanma, çukurlaşma meydana gelmez. Bu işlem sonrasında alınan yağlar tekrar kullanılabilmektedir. Popo büyütme, bacak kalınlaştırma ve dolgu ile göğüs büyütme işlemlerinde kullanılabilmektedir.

Ankara Vaser Liposuction Nasıl Uygulanmaktadır?

Hem kadın hem de erkeklerde kullanılabilen ve anestezi altında, ameliyathane ortamında uygulanması gereken bir işlemdir. Muayene sırasında iyi bir keşif yapmak ve yağlı bölgeleri iyi şekilde belirlemek gerekmektedir.

 

Sizi Arayalım

    X