İletişim

G5 Selülit Giderme

G5 Selülit Giderme; Deri altı yağ hücre gruplarının kan ve lenf sisteminde bozulmasına neden olması ile selülitler oluşmaktadır. Selülit olan bölgelerde çöküntüler görülür. Başka bir ifade ile portakal kabuğu gibi bir görünüme sebep olmaktadır. Selülit oluşmasının pek çok farklı nedeni olabilir. Toplardamarlarda kan basıncının yetersiz olması halinde varis oluşumuna da neden olabilmektedir. Selülit, kendi kendine büyüyebilen bir rahatsızlıktır. Selülit oluşmasının temel nedeni kan dolaşımında yaşanan sorunlardır. Kadınlarda ergenlik döneminden itibaren görülmeye başlanmaktadır. Bunun dışında hamilelik be menopoz döneminde de oluşabilmektedir.

Selülit Neden Oluşur?

Yaşanılan hormonal değişiklikler, düzenli ve yeterli seviyede spor yapılmaması, beslenme düzeni, karbohidratların fazla tüketilmesi, az su içmek, fazla kahve içmek, genetik faktörler gibi pek çok nedeni bulunmaktadır. Selülit giderme yöntemleri ile kurtulabilirsiniz.

Selülit Giderme Yöntemleri

Selülit, diz ve bileğin iç kısımlarında, baldırların arkası ve üst bacaklarda görülmektedir. Çeşitli yöntemler ile selülitlerin yok olması mümkündür. Selülit giderme yöntemleri kavitasyon, lenf dranaj, pasif jimnastik ve G5 masajdır.

Kavitasyon; selülitlerin bulunduğu bölgeye ultrasonun yayılması ile yağ dokularının parçalanması sağlanmaktadır. Ses dalgaları yardımı ile cerrahi bir müdahale gerektirmeden uygulanan bir yöntemdir.

Lenf dranaj yönteminin temeli yağ dokularının parçalanarak lenf sisteminden atılması esasına dayanmaktadır. Selülitlerin giderilmesinde de kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntemde bir kıyafet giyinerek vücuda ısı, titreşim ve akım verilmektedir. Böylelikle lenf akışı uyarılarak yağlar vücuttan atılmaya başlanmaktadır.

Pasif jimnastik yöntemi denince ilk akla gelen selülit giderilmesinde kullanılan bir yöntem olmasıdır. Aktif olarak çalışmayan kasların radyo dalgaları yardımı ile hareket etmesi sağlanmaktadır. Selülitli bölgelere uygun pedler yerleştirilerek düşük voltajlı elektrik verilmektedir. Yarım saatlik seanslardan oluşmaktadır. 10 seans sonra etkisi görülmeye başlanmaktadır. 15 seans uygulanan bir yöntemdir.

G5 masaj yöntemi son yıllarda daha çok ilgi görmeye başlayan bir yöntemdir. G5 masajı adını kullanılan cihazdan almaktadır. Yöntem ve cihazın adı aynıdır. Bu yöntemde vücuda çeşitli titreşimler gönderilerek dokuları itmekte ve sıkıştırmaktadır. Bu etkiler sayesinde selülitlerin yakılması sağlanmaktadır.

Selülit giderme yöntemleri içinden birinin uygulanması ve selülitlerin giderilmesi ile dengeli beslenme ve egzersizler yaparak selülit oluşumunun önüne geçebilirsiniz.

 

Sizi Arayalım

    X