İletişim

Botox (Botulinum Toksin)

Botulinum Toksin Enjeksiyonu (Botox) uygulaması ameliyatsız olarak gerçekleştirilen işlemlerden birisidir.

Genellikle ilerleyen yaşın etkisi ile meydana gelen kırışıklıkların tedavisi için yapılmaktadır. Kadın ve erkek hastalarımızın bir çoğunda göz çevresindeki kaz ayakları bölgesinde oluşan kırışıklıklar, alın üzerinde yer alan yatay çizgiler , kaş arasında etkili çalışan kasın neticesinde oluşan ve kişiyi kızgın gösteren dikey çizgilerin giderilmesinde tercih edilen etkili ve hızlı bir yöntemdir.

Kırışıklıkların tedavisinde tercih ettiğimiz botulinum toksin enjeksiyonu sayesinde , uygulama yapılan kişiler kırışıklıklarından arınmış gergin bir cilt ile daha genç , daha enerjik görünüm sağlanmaktadır.

Botulinum Toksin Enjeksiyonu sadece kırışıklıkları gidermek için değil migren ve terleme tedavisinde de sıklıkla tercih edilmektedir. Migren, günümüzde üç kişiden ikisinde görülen bir hastalıktır. Kişinin yaşam kalitesini olumsuz etkilemektedir. Şiddetli baş ağrısı ile hayattan soyutlanmanıza neden olur. Botulınum toksin enjeksiyonu Uygulaması ile başın belli noktalarına müdahale edilerek migren ataklarınız yok edilmektedir. Aşırı terleme sebebi ile yaşadığınız sorunları da botox uygulaması ile çözüme kavuşturulmakta ve koltuk altından yapılacak olan müdahale ile bu mağduriyetten kurtulmanızı sağlanabilmektedir.

Botulinum Toksin Enjeksiyonu uygulaması  ameliyathane ortamı gerektirmeden klinik ortamında gerçekleştirilmektedir. İşlem öncesi uygulama yapılacak alana sürülen uyuşturucu etkisi olan kremler sayesinde ağrısız, acısız olarak gerçekleştirilmektedir. Uygulama süresi yaklaşık 5 dakikadır. İşlem sonrasında 24 saat boyunca uygulama alanına herhangi bir müdahaleden kaçınılmalıdır. Botoxun etkisi  minimum üçüncü günde , maksimum dokuzuncu günde görülmektedir. Botulinum Toksin Enjeksiyonu malzemesinin kullanılan markalara göre dört ay ve dokuz aya kadar kalıcılığı mevcuttur.

Botulinum Toksin Enjeksiyonu , hamile veya emziren kişilerde, kan sulandırıcı kullanan veya işlemden 1 hafta öncesinde kullanmış olan kişilerde uygulanmamaktadır.

Sizi Arayalım

    X