İletişim

Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme ; Dokusunda kas bulunmadığı için kolay deforme olabilen göğüsler; özellikle kilo değişimleri, yaşın ilerlemesi, genetik faktörler ve doğum sonrası süreç gibi nedenlerle sarkabilirler. Memelerin sarkması ve deforme olması kadınların estetik açıdan kendilerini rahatsız hissetmelerine yol açar. Giderek daha fazla kadın özgüvenlerini iyileştirmek ve daha genç görünen göğüslere sahip olmak için meme dikleştirme operasyonlarına başvurmaktadır.

Ankara Göğüs dikleştirme ameliyatı göğüsün görünümünü gençleştirir ve göğüs şeklini düzenler. Hamilelik, emzirme, yaşlanma ve yerçekimi gibi farklı nedenlerle esnekliğini kaybeden göğüs dokusunu toparlar. Ankara Meme küçültmememe büyütme ve meme asimetrisi düzeltme gibi operasyonlarla eş zamanlı gerçekleştirilebilen meme dikleştirme ameliyatı; fiziksel olarak sağlıklı, göğüslerinde sarkma olan, memeleri arasında asimetri problemi bulunan ve estetik olarak göğüslerinden memnun olmayan kadınlara yapılabilir.

Ankara Meme Dikleştirme Ameliyatı Nedir?

Mastopeksi olarak da bilinen göğüs dikleştirme ameliyatı meme dokusunda azlık ya da fazlalık olmadan da yalnızca memelerdeki sarkmaları gidermek ve memelerin görünümünü iyileştirmek amacıyla gerçekleştirilen estetik cerrahi operasyondur.

Estetik ve plastik cerrahlar tarafından gerçekleştirilmesi gereken meme dikleştirme ameliyatlarının meme dokusunun hacminin azaldığı kadınlarda meme büyütme ameliyatları ile; meme dokusu normalden fazla olan kadınlarda meme küçültme ameliyatları ile birlikte yapılması gerekebilir. Göğüs dikleştirme ameliyatı ile elde edilen sonuçlar kişi kilosuna ve yaşam tarzına dikkat ettiği takdirde uzun sürelidir.

Ankara Meme Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme dikleştirme ameliyatı kişiye özel planlanır. Cerrahide uygulanacak teknik göğüslerin şekline, boyutuna; meme başı çevresinin boyutuna ve pozisyonuna; göğüsteki sarma derecesine; hastanın cilt fazlalıklarına ve cilt yapısına göre değişiklik gösterebilir.

Genel anestezi altında gerçekleştirilen meme dikleştirme operasyonunda areola denen meme başı çevresinden, areola çevresinden göğüs altına uzanan kesiler atılır.

Kesi atıldıktan sonra göğüs konturunu ve sıkılığını iyileştirmek için alttaki meme dokusu kaldırılarak göğüs şekillendirilir. Meme ucu ve meme ucu başı yeniden konumlandırılır; hasta özelinde gerekmesi halinde genişleyen meme başı çevresi küçültülür. Bu esnada elastikiyetini yitirip sarkan meme derisi alınır.

Memeler şekillendirilip fazla deriden kurtarıldıktan sonra insizyonlar kapatılır. Mümkün olduğunca az iz bırakılması hedeflenen bu süreçte hastanın cerrahların önerilerini dikkate alması gerekir. Cerrahi dikişlerin iz bırakması normal ve beklendik bir durumdur. Meme dikleştirme sonrası oluşan izler zamanla belirginliğini kaybedecektir.

 

Sizi Arayalım

    X