İletişim

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu, göz altı uygulamaları için özel olarak hazırlanmış hyalüronik asit içeren, Redensity göz altı ışık dolgusu olarak da bilinen bir dolgu çeşididir. Göz altındaki morluklar, karanlık ve gri görüntüler, yorgun ifade, yorgunluğa bağlı göz altı çökmeleri gibi estetik görüntüyü bozan durumlar için Redensity göz altı ışık dolgusu kullanılabilir. Aynı zamanda bir dolgu tedavisi olduğu için göz çevresi çizgileri için de uygulanabilmektedir.

Göz Altı Işık Dolgusu Uygulaması

Tedavi sürecinin başlayabilmesi için öncelikle göz çevresi muayenesi yapılarak hastanın cilt rengi ve problemi göz önüne alınarak tedavi belirlenir. Uygulama başlamadan göz çevresi bölgesine düşük miktarda lokal anestezik maddeler verilir. Lokal anestezinin etkisi başlayınca göz etrafı bir tonik ile silinerek kir ve makyaj gibi maddelerden temizlenir. Ufak miktarda dolgu aşılamaları ince uçlu enjeksiyonlar yardımıyla göz çevresindeki ihtiyaç duyulan noktalara doktorun belirlediği miktarlarda yapılır. Bütün enjeksiyon ile aşılamalar bittikten sonra rahatlatıcı bir tonik yardımıyla göz etrafı silinir. Medikal bir krem yardımıyla kızarıklıklar önlenir ve pamuk üzerinden soğuk uygulanır. Bunun amacı kızarıklıkları azaltmak ve cildi rahatlatmaktır.

Göz Altı Işıltı Dolgusunun Etki Mekanizması

Deride doğal olarak bulunan hyaluronik asidin etkisi, deri altındaki kollajen ve elastin yapılarının uyarılması ve deri pigmentlerinde ışıltı etkisi yaratılması şeklinde Redensity göz altı ışık dolgusu etkisini gösterir. İlk seansın ardından etkiyi görmek mümkündür. Göz çevresi daha aydınlık ve pürüzsüz bir görünüme kavuşur. İlk seansın ardından, etkinin yeterli görülmediği hastalarda rötuş amaçlı bir uygulama da yapılabilmektedir.

Göz çevresi bölgesinde her tarafa hareket kabiliyeti açısından özel bir yağ tabakası bulundurmaktadır. “Septum” olarak adlandırılan bir bariyer yardımıyla bu yağ yapısı bulunduğu konumu koruyabilmektedir. Genetik faktörler ve ilerleyen yaş ile beraber yağ torbası ileri itildiği ve yaş geçtikçe kemik yapısının incelmesi ve kemiğin geriye doğru itilmesi sebebiyle göz bölgesi altında boşluk ve gölgeler ortaya çıkabilmektedir. Göz altı dolgusu yardımıyla bu tip istenmeyen görüntülerin onarılması ve yenilenmesi mümkün olabilmektedir.

Kimler Göz Altı Dolgusu Yaptırabilir?

Hamile olmayan veya bebek emzirmeyen, gelişim çağını bitirmiş bütün kadın ve erkek hastalara göz altı dolgusu yapılabilmektedir.

Göz Altı Dolgusu Seansı Ne Kadar Sürer?

İkiz gözün de lokal anesteziyle uyuşturulması ve işlemin yapılabilmesi yaklaşık olarak 35 dakika kadar sürmektedir. Bu da işlemin rahatlıkla her zaman yapılabileceğini göstermektedir.

Ankara Göz Altı Işıltı Dolgusunun Kalıcılığı

Redensity göz altı dolgusuyla yapılan işlemin ömür boyu kalıcılığı yoktur. Görünümün ne kadar süre devam edeceği, hastadan hastaya deri yapısı, cilt rengi gibi birtakım faktörlere göre farklılıklar gösterebilir. Ortalama bir süre vermek gerekirse, kalıcılık yaklaşık olarak 9 ay denebilir.

Göz Altı Işık Dolgusunun Yan Etkisi Var Mıdır?

Hafif kızarıklıklar haricinde bilimsel incelemeler ve kapsamlı testler sonucu başka herhangi bir yan etkisi olduğu bilinmemektedir. İşlem sonrasında görülebilecek hafif kızarıklıkların da yardımcı medikal ürünler ile görülmesi önemli oranda azaltılabilmektedir. Ortaya çıkabilecek olası hafif kızarıklar da zaten kendiliğinden bir süre sonra geçmektedir.

Sizi Arayalım

    X