İletişim

Elmacık Dolgusu

Elmacık dolgusu, kadın ve erkekler tarafından son yıllarda en çok tercih edilen plastik cerrahi türlerinden birisidir. Yüz hatlarının daha belirgin ve vurgulu gözükmesi amacıyla uygulanan estetik operasyondur. Altın oran baz alınarak gerçekleştirilen bu estetik, tüm dünyada, Hollywood ünlülerinin yaptırdığı estetik operasyonlardan esinlenerek uygulanmaktadır.

Günümüzün güzellik anlayışı, yüzdeki hatların baskın ve belirgin olmasını gerektirmektedir. Çene hattının ve elmacık kemiğinin daha belirgin ve çıkık olduğu üçgen yüz şekli özellikle kadınlar tarafından talep gören bir uygulamadır. Bu operasyon ile cilt daha gergin ve genç bir görünüme kavuşur.

Elmacık Kemiği Dolgusu İçin Kullanılan Malzemeler

Elmacık dolgusu işlemi 3 farklı şekilde yapılabilir:

  • İnsan vücudunda nem maddesi olarak bulunan hyalüronik asit enjekte edilebilir.
  • Hastanın karın ya da basen bölgesinden alınan yağ, elmacık kemiği dokusu üzerine enjekte edilebilir.
  • Yine hastanın kendi vücudundan alınan yağ, kök hücre laboratuvarında çoğaltılarak gerekli sayıya ulaştığında hastanın yüzüne enjekte edilebilir.

Elmacık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Elmacık dolgusu, hyalüronik asit ile yapılıyorsa; 30 dakika içerisinde etkisini gösteren anestezik krem kullanılır, ardından operasyona başlanır.

-Elmacık kemiği dolgusu, hastanın kendi vücudundan alınan yağ enjeksiyonu ile uygulanıyorsa; operasyon öncesinde hastadan liposuction yöntemiyle yağ alınır. Daha sonra alınan yağ, yüze enjekte edilmeye hazır hale getirilir.

-Eğer elmacık dolgusu için, kök hücre laboratuvarında çoğaltılarak enjekte işlemi uygulanıyorsa; yine hastadan liposuction yöntemi ile gerekli miktarda yağ alınır, sağlık bakanlığı tarafından onaylanan kök hücre laboratuvarına gönderilen yağ burada çoğaltılarak elmacık dolgusu için hazır hale getirilir.

Ankara Elmacık Kemiği Dolgusu Kimlere Uygundur?

Ankara Elmacık dolgusu estetiği, zayıf ve yuvarlak yüz hatlarına sahip olan kişiler için uygun bir plastik cerrahi türdür. Yüz hatlarının zayıf olması genetik olabileceği gibi yaşın ilerlemesi ya da ani zayıflama sonrasında da meydana gelebilir. 30 yaşından itibaren vücut hyalüronik asit ve kolajen üretimini yavaşlatır. Bu durum zamanla yüzde cilt kırışıklığına ve sarkmaya neden olabilir. Tüm bu sorunları ortadan kaldırmak ve yüzü daha genç hale getirip dolgun bir etki oluşturmak için elmacık kemiği dolgusu en çok tercih edilen uygulamalardan birisidir.

Elmacık Dolgusu Etkileri ve Kalıcılık Süresi

Elmacık kemiği dolgusu kalıcılık süresi, hyalüronik asit ile yapılıyorsa, 6 ay ile 1 sene; yağ enjeksiyonu yöntemi ile yapılıyorsa ortalama 2-3 sene; kök hücre destekli yağ enjeksiyonu ile gerçekleştiriliyorsa 5 sene etkisini göstermektedir. Elmacık kemiği dolgusunun gözlemlenen herhangi bir yan etkisi yoktur.

 

Sizi Arayalım

    X