İletişim

Burun Dolgusu

Burun Dolgusu Ameliyatsız burun estetiği olarak da bilinen, cerrahi müdahale yapılmadan gerçekleştirilen burun şekli değişikliklerini ifade eder. Bu prosedür genellikle cilt dolgu malzemelerinin enjeksiyonunu içerir. Cilt dolgu malzemeleri, hyalüronik asit dolgu malzemesi gibi hacim kazandırmak için farklı yüz bölgelerine enjekte edilen ürünlerdir. En çok enjekte edilen yüz bölgeleri arasında dudaklar, nazolabial kıvrımlar (burun kenarları ile ağzın köşeleri arasındaki kırışıklıklar) ve yanaklar bulunur. Son yıllarda, cerrahi olmayan rinoplasti tekniği gelişti, bu prosedürde de burundaki dolgu enjeksiyonu ile burundaki boşluklar, girintiler, kontur eksiklikleri ve asimetriler tedavi edilmeye başlandı.

Ankara Burun dolgusu nasıl yapılır?
Yapılan operasyon esnasında, burunda her hangi bir kesi veya delik oluşmaz. Neşter gibi aletler kullanılmadığı için güvenilir bir uygulamadır. Burun ucu dolgusu ya da burunda başka bir bölüme şırınga ile enjekte edilerek, işlem yapılmaktadır.

Avantajları nelerdir?
Hiç bir şekilde, anestezi uygulaması olmaz. 10-15 dakika gibi kısa sürede, operasyon gerçekleşir. İşlemlerde, vücutta kalıcı her hangi bir iz bırakma durumu olmaz. Operasyon sonrasında, herhangi bir iyileşme süreci gerektirmez.

Kalıcı mıdır?
Ameliyatsız bir şekilde yapılan burun dolgusu uygulaması kalıcı bir uygulama değildir. Bir süre sonra dolgu vücut tarafından eritilecektir. Uygulamanın geçici olması olumsuz bir durummuş gibi görünse de aslında bu durum son derece avantajlıdır. Burnun yeni biçiminin beğenilmemesi halinde yeniden eski haline dönme ihtimalinin bulunması bu avantajlardan en dikkat çekenidir. Burun ameliyatlarında ise böyle bir avantaj söz konusu değildir.

Yan etkileri ve riskleri nelerdir?
Sonuç kalıcı değildir. Dolgu malzemelerinin türüne göre etki süreleri farklıdır. Sonuç malzeme ve enjeksiyon tekniğine bağlı olarak bir ila iki yıla kadar sürebilir. İkincisi, tekniğin esas sınırlaması, sadece hacim eklenebilmesidir. Burun küçültme, ileri boyutta bir tümsek ve aşırı eğiklik varsa tek başında dolgu enjeksiyonu yeterli olmaz. Bu nedenle burun dolgusu her durum için uygun olmayabilir, çünkü burnun bazı kusurları bu yöntemle düzeltilemez.

Dudak dolgusu uygulaması hakkında bilgi almak için tıklayın

 

Sizi Arayalım

    X